Masáže

Masáž představuje velmi dobrou alternativu k odstranění následků uspěchaného životního stylu, plného stresu, nedostatku pohybu nebo jednostranného zatěžování organizmu.

Je přirozenou cestou řešící příčinu potíží nebo bolestí, bez dalšího zatěžování organizmu farmakologickými přípravky, prostředkem k regeneraci a relaxaci těla a mysli.Povzbuzuje žilní a mízní oběh, zlepšuje pružnost povrchových tkání, zrychluje krevní oběh, zvyšuje metabolismus ve svalech, odstraňuje katabolity, zlepšuje žilní návrat, tělesné uvolnění, podněcuje buněčný metabolismus a vylaďuje psychiku.

S cílem obsáhnout všechny výše zmíněné účinky poskytujeme v současné době tyto druhy masáží:

Sportovní a rekondiční masáž - Masáž lávovými kameny - Trigger points . Na objednávku.

 

Sportovní a rekondiční masáž

Tento typ masáže příjemně odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva.Vydatnější hmaty odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Posiluje organismus, podporuje regeneraci, navozuje harmonii a duševní pohodu.

Ceník:

šíje 100 Kč, záda 180 Kč, záda + šíje 250 Kč, horní končetiny 200 Kč, hrudník + břicho 120 Kč, dolní končetiny jednostranně 200 Kč, dolní končetiny oboustranně 350 Kč, celková masáž (120 min) 700 Kč .

 

Lávové kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná masážní technika, první záznamy o této masáži pochází z Číny, 2000 let před naším letopočtem.Řadí se mezi luxusní masáže a je jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu.

Masáž  lávovými kameny pomáhá:

rozproudit energii ve Vašem těle,  uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, přináší celkové uklidnění. Na tělesné úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče, uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater ledvin, proti celulitidě.

Na úrovni energetické harmonizuje funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah), navozuje meditační stav.

Nedoporučuje se těhotným ženám do třetího měsíce těhotenství a lidem, kteří jsou citliví na teplo, mají křečové žíly či silná kožní, zánětlivá a infekční onemocnění (chřipka, angína, ...), diabetes, epilepsii, vysoký krevní tlak.

Ceník:

30 min : šíje + obličej, nohy zepředu, horní končetiny- 250 Kč, 45 min : záda + šíje, nohy zezadu- 375 Kč, 60 min : záda + nohy zezadu, záda + šíje + obličej - 500 Kč, 90 min : celková masáž - 750 Kč .

 

Trigger points - spoušťové body

Myofasciální trigger points (MTrP), také spoušťové body (dříve myogelóza) - 2-6 mm velké zatuhlé uzlíky v určitém snopci svalových vláken.Vyznačují se zvýšeným napětím a bolestivostí, bolest je velmi často přenesena do jiných částí těla (bolest ramene, loktu, hlavy, kolen, brnění prstů rukou i nohou, hučení v uších...). Postupem času může dojít ke zhoršení prokrvení svalu, přeměně části vláken na vazivo a ke ztrátě pružnosti.Zatuhlý snopec stažených svalových vláken také limituje rozsah pohybů kloubu a daná čast svalu zároveň vykazuje oslabení svalové síly.

Vznik Trigger points - mechnickým poškozením nebo přetížením,ať už jednorázovým nebo chronickým. Přilišný sportovní výkon, nečekaný rychlý pohyb, např. dopad při běžném skoku, nevhodná poloha těla při práci na počítači, stále se opakující manuální práce, spaní v nesprávné poloze, stres, apd.

Masáž Trigger points - tlaková masáž, přináší úlevu od bolestí, postupně odplavuje toxiny z postiženého svalového snopce. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje uzlíky, svalové napětí a kontrakce a obnovuje přirozenou délku svalových vláken. Masáž je doplněna o vyšetření a uvolnění měkkých tkání.Vhodná je následná udržovací terapie.

Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám a lidem, kteří mají křečové žíly či silná kožní, zánětlivá a infekční onemocnění (chřipka, angína, ...), diabetes, epilepsii, vysoký krevní tlak.

Ceník:

šíje + obličej, nohy zepředu, horní končetiny- 250 Kč, záda + šíje, nohy zezadu- 375 Kč, záda + nohy zezadu, záda + šíje + obličej - 500 Kč,celková masáž - 750 Kč .

 

Další druhy masáží budou přibývat postupně s doškolením masérů a využitím služeb externistů.